HLOS

Działalnością w sferze wysoko-poziomowych systemów operacyjnych, w skład których wchodzą narzędzia oraz zagadnienia sieci komputerowych, zajmują się:

  • Maciej Linczuk
    Zdjęcie!
    Administrator Sieci, obsługa klastra
  • Piotr Miedzik

    Administrator Sieci, obsługa klastra

Jeśli jesteś zainteresowana/y naszymi projektami lub współpracą kliknij tu. Jeśli interesują Ciebie informacje szczegółowe (linki zewnętrzne) kliknij na kącik linków. Czytaj dalej jeśli chcesz się zapoznać z tematyką.
 

Wstęp

Wysoko-poziomowe systemy operacyjne (High-Level Operating Systems - HLOS) - przykładami takich systmów są Windows lub Linux. W kole naukowym nie zajmujemy się bezpośrednio tworzeniem systemów operacyjnych, ale ich wykorzystaniem w szczegółności w wykorzystaniu w zagadnieniach sieciowych i obliczeniach (równoległych) z wykorzystaniem klastra w naszej pracowni.

Nasz klaster

TBD

 

Nasza działalność

Obecnie w kole naukowym w ramach specjalności związanej z HLOS tworzone są projekty związane z wykorzystaniem protokołów TCP/IP, UDP, SNMP, sieci WIFI oraz LAN w systemach wbudowanych. W najbliższym czasie planujemy uruchomić klaster obliczeniowy na kartach Tesla (CUDA) wkomponowanych w istniejący klaster (zwykłych komputerów).

Jeśli jesteś osobą ciekawską i chcesz zobaczyć jak to wszystko działa lub też chcesz się wdrożyć w tematy HDL, ale nie bardzo wiesz jak i gdzie zacząć, to zachęcamy do odwiedzenia nas na 6 piętrze - pokój 603B. Możesz też napisać e-mail do wymienionych osób.

Osoby posiadające już umiejętności zapraszamy do dołączenia do koła w celu realizacji bardziej zaawansowanych projektów, które przy odrobinie wysiłku mogą stać się nie tylko dobrą zabawą, ale również waszą pracą dyplomową!