O nas :]

Witaj studencie :]


 na stronie internetowej

Koła Naukowego ELHEP

 

W szczególności Witaj jeśli jesteś studentem pierwszych semstrów. Przed sobą na ekranie masz prościutką interaktywną  graficzkę. Prezentuje ona tzw. Eco-System naszego koła naukowego - my wolimy jednak na to mówić ELHEP-Pizza. Możesz kliknąć na interesujący Ciebie plaster i zostaniesz przeniesiony do strony informującej o naszej działalności w danej specjalizacji. Jeśli terminy widoczne na plastrach są Ci obce nie wahaj się i klikaj, gdyż odnośnik do którego się udasz wszystko Ci wytłumaczy. Jeśli chcesz wiedzieć co możesz łatwo zyskać udzielając się w naszym kole naukowym to kliknij środkowy plaster. Zachęcamy również do przeczytania krótkiego opisu naszego koła poniżej. Życzymy miłych wrażeń!

ELHEP ECO-SYSTEM
(ELHEP-Pizza)

Koło Naukowe ELHEP
Nasze koło powstało w 2011 roku na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych przy zespole internetowych systemów pomiarowych PERG (http://www.ise.pw.edu.pl/~rrom). Wśród członków są studenci studiów inżynierskich, magisterskich, jak i doktoranckich. Nasze projekty obejmują wiele różnych dziedzin począwszy od robotyki, a skończywszy na programowaniu. Zajmujemy się projektowaniem złożonych systemów elektronicznych i pomiarowych.

Jak do nas trafić?
Działamy w laboratorium s. 603 na VI piętrze gmachu WEiTI. Aby do nas trafić najlepiej jest wjechać windą na V piętro, jeszcze kilka schodków do góry... użyć domofonu (nie gryzie!) i pogadać z naszymi studentami i kadrą. Chętnie udzielimy wszelkich informacji, doradzimy w kwestii wyboru ścieżki, a także pokażemy możliwości jakie mają nasi studenci, a są duże...

Na jakim sprzęcie pracujemy?
Nasze laboratorium jest bogato wyposażone i ciągle się rozwija. Posiadamy płyty uruchomieniowe m.in. Altium NanoBoard2 i Xilinx ML507. Zapewniają one dostęp do zaawansowanych układów FPGA wraz z peryferiami: wyświetlacze LCD, przetworniki, pamięci SRAM, DDR, układy do przetwarzania obrazu itd. Posiadamy również specjalistyczny sprzęt wysokiej klasy do pomiarów sygnałów wielkich częstotliwości oraz do podsłuchu szybkich cyfrowych interfejsów jak PCI-Express. Na stanie laboratorium jest również klaster obliczeniowy, którego zarządzanie mógłbyś poćwiczyć i Ty - a w przyszłości z łatwością zostać specjalistą w firmach takich jak IBM lub Oracle. Można u nas również pod okiem najlepszych fachowców (również studentów) zaprojektować własną elektronikę - PCB, a nawet cały system obejmujący hardware, firmware i software.

Konferencje, targi i integracja
Nasze osiągnięcia prezentujemy na targach kół naukowych KONIK, gdzie można nas poznać zarówno od tej bardziej, jak i mniej oficjalnej strony. Co roku organizujemy międzynarodowe sympozjum naukowe WILGA wspierane przez organizacje SPIE i IEEE (zobacz nasze artykuły i prezentacje tu: http://elhep.ise.pw.edu.pl/pl/node/24). Prezentują się na nich zarówno naukowcy pracujący dla takich organizacji jak CERN i eksperymentów dla fizyki wysokich energii (HEP), jak i nasi studenci. Celem konferencji jest wprowadzanie młodych ludzi w świat nauki i pokazywanie możliwości jakie daje praca naukowa w kraju i za granicą. Konferencja jest również znakomitą okazją do lepszego poznawania członków zespołu, wymiany doświadczeń i podpatrywania rozwiązań. Po konferencji organizujemy coroczne spotkanie podsumowujące, które jest kończone tradycyjnym grillem.

Kogo szukamy?
Przede wszystkim ludzi, którzy chcą robić w życiu ciekawe rzeczy. Aby do nas dołączyć nie trzeba mieć doświadczenia, ani zaawansowanej wiedzy specjalistycznej. Liczy się otwarta głowa i zaangażowanie. W tajniki pracy zawodowej pomagają ci wejść specjaliści, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą. Zapraszamy do nas osoby, które chciałyby pracować dla najlepszych ośrodków naukowych na świecie i w Polsce. Zachęcamy tych, którzy chcą aby praca była dla nich przez całe życie pasją. Jeśli jesteś zainteresowany systemami elektronicznymi, masz chęci ale nie wiesz co chcesz w życiu robić, chciałbyś wykonać swój projekt ale nie masz sprzętu, zapraszamy! Nie potrzebujesz zaawansowanych umiejętności aby zacząć realizować swoje pasje.

Przyjdź do nas, drzwi są zawsze otwarte, a my Ci pomożemy!

opiekun koła: dr inż. Maciej Linczuk